Kapriçot e motit, pas diellit të nxehtë, ja kur rikthehen reshjet!

582
E diela e pashkëve u shoqërua me një mot të mirë dhe me temperatura të larta. Mirëpo, duket se lajme jo të mira vijnë nga moti për disa nga qarqet e vendit tonë. .
IGJEUM parashikon se Nesër (e hënë, dt.09) priten reshje lokale të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës dhe Elbasan gjatë pasdites 
TEMPERATURAT
Nesër (e hënë, dt.09) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 10 / 21 °C
në vendet e ulëta: 10 / 20 °C
në vendet malore: 5 / 19 °C
ERA
Nesër (e hënë, dt.09) era pritet të fryjë e lehtë, deri mesatare në bregdet.
Sigal