Kapet sasi rekord droge në Kosovë, 2 tonë kokainë me vlerë 6 miliardë euro kaloi nga Durrësi

868
Sigal

Kapet sasi rekord droge në Kosovë, 2 tonë kokainë me vlerë 6 miliardë kaloi nga Durrësi

Një sasi rekorde droge është kapur ditën e sotme në Kosovë. Top Channel raporton se bëhet fjalë për 2 tonë e 200 kg kokainë e ardhur nga një vend i Amerikës Latine.

Mësohet se para 15 ditësh sasia e madhe ka ardhur në Durrës në një ngarkesë me banane dhe më pas është dërguar në Kosovë. Sasia e sekuestruar e kokainës kap vlerën e 6 miliard eurove.