Ju ”mbyti” vapa? Moti do ju surprizojë nesër, në këto zona pritet të…

596
Sigal

Shqipëria mbetet në kushtet e kthjellimeve deri pas mesditës kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore. Pasditja dominohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta në pjesën më të madhe të vendit por shira të izoluar priten në zonat kufitare Lindore nga Peshkopia deri në Librazhd.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit por mesdita sjell rritje të lehtë të vlerave termike, kryesisht në Ultësirën Perëndimore. Era do vijojë të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det vijon dallgëzimi 1-2 ballë.

500k.jpeg