Itali, shkatërrohet banda e drogës, në pranga dy shqiptarë. Hetimi nis nga një atentat në 2015

492
Sigal

Policia Italiane ka mundur të shkatërroj një bandë të trafikut të drogës.

Fal operacionit të koduar “Amarcord” janë arrestuar 7 persona, mes tyre dhe 2 shqiptarë, të moshës 32 dhe 47 vjeç.

Gjatë operacionit u sekuestruan 26 kg kokainë dhe 39 mijë euro.

Hetimi nisi në vitin 2015, ku një shtetasi shqiptar ju organizua një atentat, por që fatmirësisht nuk mundën do ta vrisnin.

Policia vërtetoi se ngjarja ndodhi për shkak të prishjes së pazareve të drogës dhe vuri në pranga dy persona.