Inceneratori në Fier, banorët e Verrisë sërish në protestë: Do përdorim çdo mënyrë ta pengojmë

670
Banorët e fshatit Verri kanë dalë sërish të protestojnë ditën e sotme kundër ndërtimit të inceneratorit në qytetin e Fierit.
Ata po marshojnë drejt vendit ku është programuar të ndërtohet inceneratori.
Banorëve i është bashkuar dhe deputetja e LSI, Nora Malaj Sipas qytetarëve, ndërtimi i inceneratorit përbën rrezik për ta.
“Mos të ndërtohet inceneratori pasi na rrezikohen tokat. Do përdorim çdo mënyrë për të penguar inceneratorin.,” janë shprehur banorët.
Sigal