I gjetën arsenal armësh në shtëpi, në pranga një person

297
Sigal

Është zbuluar arsenal armësh në një banesë në një fshat pranë kufirit greko-shqiptar, në Igumenicë.

Nga raporimet thuhet se në banesë janë gjetur 3 Kallashnikovë, 1 pushkë Mauser, 3 thika, 1324 fishekë Kallashnikovi, 5 krehëra, 7 fishekë të kalibrave të ndryshëm etj.

Në pranga ka rënë një shtetas grek, ndërkohë që ka dyshime dhe po hetohet për një rrjet të mundshëm të trafikut të armëve Shqipëri-Greqi.