Greqi, dy shqiptarë kapen me drogë në Kretë

421
Sigal

Dy shqiptarë të moshës 39 dhe 40 vjeç janë arrestuar Chania të Kretës, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike. Shqiptarët, identiteti i të cilëve nuk dihet u arrestuan gjatë një operacioni, ku iu sekuestruan 7.6 kg kanabis, të paketuara në 7 pako.

Siç raportojnë mediat helene, pas kontrolleve në shtëpinë e 40-vjeçarit, policia i gjeti edhe 1150 euro, të cilat dyshohet se janë përfituar nga aktiviteti i kundraligjshëm. Po ashtu u sekuestruan edhe një makinë dhe dy motorë, si mjete transporti të drogës.