Elbasan, makina del nga rruga, humb jetën shoferi

480
Një drejtues automjeti ka humbur jetën pasi makina me të cilin ai ishte duke udhëtuar ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Policia informon se ngjarja ka ndodhur dje “ne aksin rrugor Elbasan – Cerrik ne fshatin Kuqan, ku shtetasi Spartak Çala, 40 vjec banues ne Elbasan duke drejtuar mjetin tip “Renault” me targa AA804EC, ka dale nga rruga.”

Si pasoje ka gjetur vdekjen vete drejtuesi i mjetit.

Materialet i kaluan Prokurorise se Rrethit Gjyqesor Elbasan per veprime te metejshme.
Sigal