Edhe nesër shi, ja sa do jenë temperaturat

586
Sigal

Edhe dita e nesërme parashikohet me reshje shiu dhe temperatura jo të favorshme për pushime në bregdet.

RESHJET
Sot pasdite (e diel, dt.14) dhe nesër (e hënë, dt.15) priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në pjesën më të madhe të qarqeve.

TEMPERATURAT
Nesër (e hënë, dt.15) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

  • në bregdet: 18 / 28 °C;
  • në vendet e ulëta: 17 / 28 °C;
  • në vendet malore: 13 / 21 °C.
  • ERA
    Sot pasdite (e diel, dt.14) dhe nesër (e hënë, dt.15) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare dhe në disa qarqe (kryesisht bregdetare dhe jugore) pritet të fryjë deri e fortë.