Durrës/ Bie zjarr, përfshihen nga flakët disa banesa

233
Sigal

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë disa banesa të vjetra në qendër të Durrësit. Ngjarja po ndodh në lagjen Nr 5 të qytetit bregdetar ndërsa forca zjarrfikwse dhe policia janë nisur drejt vendit të ngjarjes. Ende nuk bëhet e ditur rreth shkaqeve dhe rrethanave të rënies së zjārrit, ndërsa momentalisht po punohet për shuarjen e flākëve.