Dorëhiqet kryetari i PS Kavajë, Gentian Daja

829
Është dorëhequr nga posti i kreut të PS në Kavajë Gentian Daja. Nëpërmjet një statusi në FB, Daja thotë se arsye e dorëheqjes është kandidimi i bashkëshortes për kryetare bashkie.

Deklarata në FB.
Miq, sapo mbaroi mbledhja e Asamblese Socialiste te Kavajes ku u propozuan 6 kandidate per Kryetar Bashkie nje nder te cilat edhe bashkeshortja ime Silvana Daja.

Nisur nga ky propozim per te mos ndikuar jam i detyruar te dorehiqem nga detyra e Kryetarit te Partise Socialiste Kavaje.

Dua te falenderoj perzemersisht te gjithe mbeshtetesit ne Kavaje, Golem, Synej, Luz i Vogel dhe Helmas.

Gjithashtu nje falenderim per cdo fresshist, student, maturant, per cdo grua dhe cdo profesionist qe ka bere te mundur qe Ps ne Kavaje sot te jete nje parti me e mire.

Bashke tani do jemi akoma me te forte-)

Ne 7 maj dhe ne 18 qershor do korrim fitore spektakolare sic e do zakoni
Sigal