Diell në bregdet, vranësi në zonat malore, ja parashikimi i yjeve për sot 05 korrik 2019

305

5 korrik 2019  moti do të mbetet me diell dhe temperatura të larta në zonat e ulëta dhe bregdet, ndërsa mesdita sërisht në zonat malore do të ketë vranësira dhe e rreshje shiu të izoluara. Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me shpejtësi  10 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 4 me lartësivale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   18/32°C

Zonat e  ulëta  20/39°C

Zonat  bregdetare 23/35°C

Kosova për ditën e premte, 5 korrik 2019 moti do të jetë me kthjellime  dhe vranësira ku nuk përjshtohet mundësia e rreshjeve të izoluara. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 16°C në mëngjes deri në  34°C  gradë Celcius në mesditë.