Sigal

ekuestrohen 19 armë zjarri “Pistoletë” në Muriqan.

Sipsa shërbimeve të Policisë Kufitare në Muriqan, mësohet se është arrestuar në flagrancë Sebastian Vall, 21 vjeç, banues në Suedi.

Në dalje gjatë kontrollit të detajuar në vijën e dytë, në çantën e 21-vjeçarit suedez, i cili udhëtonte si pasagjer në autobusin e linjës Kosovë – Gjermani, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 19 armë zjarri tip “pistoletë”, kalibër 7.65.

Veprimet po vijojnë nga Specialistët e Departamentit të Policisë Kriminale dhe të Policisë Shkodër për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të këtij rasti të trafikut të armëve.

Materialet do ti referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale ‘Trafikimi i arme?ve dhe i municionit.