“Citroen-i” përplaset me kamionin në Fier, plagoset lehtë shoferi

26
Sigal

Një aksident automobilistik ka ndodhur këtë mesditë në Fier. Aksidenti është regjistruar pak më parë në Sheq.

Automjeti “Citroen” me targa AA651 IG është përplasur me një kamion të tonazhit të rëndë, makinë pastrimi të shpendëve.

Si pasojë e përplasjes ka mbetur i lënduar shoferi i mjetit të vogël dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Për shkak të këtij aksidenti në aksin e unazës së qytetit Fier-Lushnje është krijuar trafik.