Çani shpërthen keq ndaj aktorit: Turp, nuk mbrojte shtëpinë tënde! Je budalla, nëse nuk ke marrë gjë dhe mbron shembjen!

374
Sigal

Arjan Çani ka shpërthyer ndaj aktorit Artan Imami, në një studio televizive, lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar.

Gjatë debatit, Çani e ka quajtur të turpshëm faktin se aktori nuk mbrojti “shtëpinë e tij”, ku ka performuar gjithë jetën.

“Pse nuk e mbrojte shtëpinë që ke luajtur aq shumë vite dhe të ka duartrokitur publiku? Nuk të vjen turp ore?
…Se mos nuk ke marrë gjë dhe po e mbron kot? Se po s’ke marrë gjë, qënke budalla. Po duhet të na e thuash këtë. Se s’ka mundësi or plak. Nuk të lë fare se po flet budallaqë, o Tano. Të njof shumë mirë, të kam mik të vjetër”, u shpreh ndër të tjera Çani.

Pjesë nga debati:

Artan Imami: Ajo godinë nuk restaurohej dot më, kishte mbaruar….

Arian Çani: Po kush je ti more, kush je ti që e thua këtë gjë….

Artan Imami: Po ti kush je që të thuash se nuk kishte marrë fund…?

Arian Çani: Unë nuk i futem dot këtij debate fare

Artan Imami: Po se je injorant

Arian Çani: Jo, jo ju lutem pa fyerja

Artan Imami: Nuk është fyerje fjala injorant

Arian Çani: Ore, mbaje veten ti se s’kam thënë asgjë të keqe për ty, frenohu

Artan Imami: Po je injorant në këtë fushë

Arian Çani: Po mbaje pra veten…Se mos nuk ke marrë gjë dhe del e mbron kot këtu se do ishe budalla…..po unë do të të kuptoja të kishe marrë, por mos edel e kundërta

Artan Imami: Më dëgjo pra tani, apo do fillosh e s’do ndalesh se kshu i përmend gjërat nga 100 herë ti…çfarë tani? Po më akuzon se kam interesa se e ke thënë edhe në emisionin tënd

Arian Çani: Po s’po të akuzoj ore, po të pyes…

Artan Imami: Por boll i përmende 100 herë të njëjtat gjëra…

Arian Çani: Po të qesh dynjaja…