Bllokohen në doganë 300 mijë euro rroba firmato, ja nga ku vinin

334
Sigal

Një sasi e konsiderueshme rroba firmato është bllokuar ditën e sotme nga dogana shqiptare.

Rrobat mësohet se vinin nga Turqia dhe kapnin vlerën e 300 mijë eurove dhe ishin porositur nga tregtarë në kryeqytet.

Edhe pse vlera e mallit ishte 10 herë më e lartëeuro, kjo sasi ishte deklaruar me vlerë 30 mijë euro.

Malli u zbulua nga anti kontrabanda në pikën kufitare të Kapshticës dhe është ndaluar shoferi i kamionit që po e transportonte.

Ndërsa kamioni është bllokuar.