Bien nga lartësitë, dy persona dërgohen me urgjencë në spitalin e Sarandës

59
Sigal

Bien nga lartwsite, dy persona transportohen nw spitalin e Sarandes. Dy persona jane transportuar brenda pak oresh te plagosur ne urgjencen “Stefan Mekshi” te Spitalit te Sarandes. Nga Borshi ka ardhur i plagosur Jurian Gjini, 28-vjec, banues ne Lushnje.

Ai mesohet se kishte rene nga nje peme dhe ndodhet ne kujdesin e mjekeve. Nderkohe ne spital ka mberritur i plagosur edhe Aqif Garo, 40-vjec, banues ne fshatin Çuke, Sarande. Garo mesohet se ka rene nga taraca e nje objekti te cilin ishte duke e pastruar. I plagosuri ka demtime ne pjesen e gjoksit. Policia nderkohe ka nisur hetimet per te dyja ngjarjet.