‘Basha takohet fshehtas me Soros’/ Berisha fundos sërish ish-kryetarin: Kërkoi të mos denoncoja…

1003
Sigal

Ish-kryeministri dhe lideri historik i PD-së, Sali Berisha, ka folur për marrëdhënien e Lulzim Bashës me Xhorxh Soros dhe a është ai i kompromentua nga multimiliardieri.

Në intervistën e dhënë , Berisha zbuloi se Basha ka patur një takim personal me Soros dhe se i ka kërkuar të mos denoncojë katastrofën në sistemin e drejtësisë.

Berisha: Qëndrimi i tij për reformën në drejtësi rezulton se ai ka pasur një takim personal me Xhorxh Soros.

Lulzim Basha me ka këkruar të mos denoncoj katrastofën në sitemin e drejtesisë së Xhorxh Soros. Që unë se kam pranuar asnjëherë por kam qenë zëri më i fuqishëm.

Kam paralajmëruar si ish kryetar shteti se rezultati i kësaj reforme do të jetë një sitem gjyqësor i paralizuar.