Autorë të 13 vjedhjeve nëpër banesa, pranga dy ‘skifterëve’ në Greqi, njëri shqiptar

41
Sigal

Një shqiptar dhe një grek kanë rënë në prangat e policisë helene, pasi akuzohen për një seri vjedhjesh. Mediat greke raportojnë se dy autorët vidhnin kryesisht në banesat në Egialia dhe Kalavryta.

Ndërkohë, ka dyshime se ‘skifterët’ akuzohen për të paktën 13 raste vjedhjesh.

Aktualisht ata ndodhen në burg, në pritje të masës së sigurisë.