55-vjeçari gjendet i varur në banesën e tij, gruaja e gjen të vdekur dhe lajmëron policinë

397
Sigal

Një shtetas shqiptar është gjetur i varur në banesën e tij, në Potenza Picena Itali.

Mediat italiane raportojnë se 55-vjeçari u gjet pa jetë mëngjesin e sotëm nga bashkëshortja e tij, e cila njoftoi policinë menjëherë.

Mjekët kanë ardhur në kohë, por nuk kanë mundur të bëjnë dot gjë për t’i shpëtuar jetën shqiptarit.

Gruaja, në gjendje të rëndë shoku për shkak të ngjarjes, është shtruar në spitalin e Civitanova Marche.

Ende nuk dihen motivet që e kanë shtyrë shqiptarin drejt këtij akti të rëndë.