Sturridge, gati të luaj kundër Tottenhamin

120
Sulmuesi i Liverpoolit, Daniel Sturridge, nuk do të mungojë në ndeshjen e nesërme kundër Tottenhamit. Lajmi mirë për tifozët e Liverpoolit e ka dhënë mediumi i afërt me klubin ‘Liverpool Echo’. Sulmuesi 25- vjeçar është vetëm njëri nga dy sulmuesit e gatshëm te Jurgen Klopp, pasi që është sulmuesi tjetër Danny Ings ka pësuar një lëndim dhe do të jetë jashtë fushave për 6 deri më 9 muaj. Sulmuesi tjetër Divock Origi është opsioni tjetër dhe është i gatshëm, pasi që edhe Christian Benteke nuk është i gatshëm. Liverpooli do të përballet me Totenhamin si mysafirë, ku do të jetë edhe ndeshja e parë e Jurgen Klopp si trajner i ‘Të Kuqve’.