Real Madrid dëshiron lojtarin e rivalit të saj të madh

171
Real Madrid pritet të gjejë një zëvendësues për portierin e saj aktual Keylor Navas.
Sipas mediave spanjolle në listën e Florentino Peres është shtuar slloveni Jan Oblank.
Presidenti mesa duket nuk është i kënaqur nga shërbimet e Navas dhe dëshiron me çdo kusht që në verë të transferojë portierin e Atletico Madrid, edhe pse nuk dihet nëse Atletico do ta lejojë lojtarin të largohet.