RENDITJA/ 3 skuadra në krye me pikë të barabarta, ja situata në Kategorinë e Parë

7
Sigal

Kategoria e Parë mbylli javën e tretë, me dy sfidat e fundit që u luajtën ditën e sotme.

Pas kësaj jave duket se situata ka ndryshuar disi, me tre skuadra që udhëheqin kampionatin me 7 pikë. Bëhet fjalë për Apoloninë, Elbasanin dhe Bylisin, teksa ndiqen nga Vora.

Zonën “play-off” e kompletojnë Tomori me Besën, teksa Flamurtari ndodhet në krizë me vetëm dy pikë të grumbulluara.

Në zonën e rënies ndodhen Lushnja dhe Burreli, teksa në “play-out” deri tani shkojnë Korabi dhe Luzi.

REZULTATET JAVA III

E DIEL (17.09.2023)

APOLONIA 1-1 BESA

BYLIS 1-1 TOMORI

KASTRIOTI 0-0 FLAMURTARI

LUZI 0-0 KORABI

E HËNË (18.09.2023)

LUSHNJA 0-1 ELBASANI

VORA 3-1 BURRELI

RENDITJA: