Botërori i mundjes, Shqipëria merr medaljen e bronzit në Serbi

5
Sigal

Shqipëria ka marr medalje bronzi në botërorin e mundjes që po zhvillohet në Serbi. Mundësi çeçen, që garon për ngjyrat kuqezi, Zelimkhan Abakarov mori medalje bronzi në peshën 57 kg.

Ai mundi në një betejë të vërtetë mundësin rus Zavur Uguev. Ndërkohë, medalja e arit u fitua nga serbi Stevan Micic që mundi në finale japonezin Rei Higici.

Ky është një rezultat mjaft pozitiv për Shqipërinë dhe Abakarov i nderon sërish ngjyrat kuqezi, pasi më përpara ka marrë edhe medalje ari.