Pas UEFA-s dhe FIFA, Messi mbetet jashtë treshes për çmimin “The Best”

247

Lionel Messi, futbollisti i Barcelonës, pasi mbeti jashtë listës së UEFA-s për Lojtarin më të mirë në Europë ka marrë një tjetër lajm negativ.

Argjentinasi nuk është përfshirë as në treshen e FIFA-s për çmimin “The Best”, më i miri në Botë. Një çmim i ngjashëm me Topin e Artë por që jepet nga FIFA.

Tre kandidatët e përzgjedhur nga FIFA për këtë çmim janë Cristiano Ronaldo, Mohamed Salah dhe Luca Modric.