Kampionja e Evropës vritet në fushën e golfit

183

Një burrë është akuzuar për vrasje disa orë pasi lojtarja spanjolle Celia Barquin Arozamena u gjet e vdekur në një fushë golfi.

22-vjeçarja fitoi kampionatin European Ladies’ Amateur në korrik dhe ishte atlete kryesor e studentëve në Universitetin Shtetëror Ioëa.

Barquin u gjet e vdekur nga policia në një fushën e golfit Coldëater Golf Links të hënën.

Pas hetimeve u zbulua se ajo kishte vdekur pas një sulmi.

Kolin Daniel Richards, gjithashtu 22 vjeç, është akuzuar për vrasjen e saj, raporton policia.

Por nuk ka asnjë adresë të njohur.