Interi kërkon tjetër sulmues, zikaltërit duan kampionin e botës

229

Gjatë merkatos së verës Interi ishte në kërkim të dy sulmuesve, të cilët i bleu nga Junajtid. Sançez dhe Lukaku iu bashkuan skuadrës zikaltër, por duket që Konte nuk është i kënaqur me kaq.

Nëse interesimi i Interit është i vërtetë dhe do të vazhdojë deri në janar për Zhiru, Konte do të duhej të përballej dhe me problemin e gjetje së hapësirave në sulm, pasi do të kishte jo pak lojtarë në ekip..

Zhiru kujtojmë është shpallur kampion bote me Francën dhe fitoi Ligën e Europës me Çelsin sezonin e shkuar.