Reali i Madidit duket se nuk është gati të lërë të largohet njëe nga yjet e tij më të spukatur të tij siç është Luka Modriç.

Nëse Cristiano Ronaldo u shit për 105 milionë euro, skuadra që kërkon shërbimet e kroatiot Luka Modriç do duhet të paguajë 750 milionë euro.

Një shumë vërtetë jashtë ço parashikimi, ku transferimi rekord deri tani është ai I Neymar me 222 milionë euro për tek PSG dhe Mbappe për 180 milionë euro gjithashtu tek PSG.

Ideja që pak javë më parë as që mund të mendohej, ka sjellë agjentë e futbollistit kroat në Milano por presidenti i madrilenëve, Florentino Perez e deklaroi ballkanasin të pashitshëm.

“Luka Modriç nuk do të ikë nga Reali, vetëm nëse ndonjë është gati të paguajë 750 milionë Euro për të”, tha Florentino Perez.

Megjithatë  në gjithë këtë situatë, vullneti i lojtarit mund të rezultojë vendimtar.