E bujshme, Muriqi pranë ekipit që lufton për titullin kampion

238

Vedat Muriqi është duke kaluar një momet tejet pozitiv në aspektin personal.

Sulmuesi i Fenerbahces ka shënuar 13 gola në 14 paraqitje me klubin turk këtë sezon duke marrë vëmendjen e disa klubeve prestigjoze në Europë. Pas Tottenhamit dhe Manchester Unitedit, kosovarit i ka vënë syrin edhe Leicester City.

E përditshmja turke “HaberGlobal” shkruan se për të parë nga afër Muriqin, klubi anglez ka dërguan emisarët për të vendosur në lidhje me një transferim të mundshëm të futbollistit nga Prizereni.