Atletico Madrid lëshon tre “bomba”, shikoni blerjen e radhës 70 mln euro

159
PARTIDO DE SUPERCOPA REAL MADRID ATLETICO DE MADRID PARTIDO DE VUELTA EN EL CALDERON

Atletico Madrid ka lajmëruar me një mesazh në Twitter zgjatjen e kontratës të Antoine Griezmann deri në 2023-in.

Gjithashtu, madrilenët kanë zyrtarizuar edhe blerjen e Thomas Lemar nga Monaco për 70 milionë euro.

Por nuk mbaron me kaq, sepse bardhekuqtë kanë lajmëruar edhe zgjatjen e kontratës së Luca Hernandez deri në 2024-ën.

Sezon i ardhshëm i La Liga-s pritet të jetë një luftë treshe mes Barcelona-s dhe dy ekipeve të Madridit.

sss