Raporti i tyre është një prej më të përfolurit në media edhe pse vetë çifti nuk e ka pranuar një gjë të tillë publikisht. Së fundi kanë qarkulluan fjalë se Luana Vjollca dhe Krenar Cocaj i kishin dhënë fund lidhjes së tyre por mesa duket nuk është kështu. Çifti ka shkëmbyer komente publikisht në një foto që prezantuesja ka postuar në ‘Instagram’.

‘Ulqini a jeni gati për sonte? Zjarr”- ka shkruar Luana bashkangjitur fotos së saj. Kaq ka mjaftuar që edhe i dashuri i saj të bëj një koment me nota humori.’ Dikush të thërras zjarrfikësen’- ka shkruar Krenari, të cilit Luana i është përgjigjur duke i thënë: ‘Thirri ti’.

Prezantuesja ka shfrytëzuar këtë periudhë pushimesh nga projektet e saj televizive për t’ju përkushtuar muzikës duke nxjerrë dy produksione të reja njëra pas tjetrës.