Zbardhen kandidatët e 12 qarqeve

207

Lista e PS, mbeten jashtë Malaj, Isaraj, Bello. PD, Gjana, Alibeaj, LSI, Rrokaj, AK, Pashai

Në PS ka plasur sherri, ndërsa PD-ja ka rakorduar listat me një rregull të ngjashëm me një repart ushtarak. Pas orës 21:00, PS ka qenë ende duke përpiluar listat nga ku u mësuan dhe të papritura. Arben Malaj dhe Arben Isaraj, vendosin të kandidojnë të pavarur. Malaj i zhvendosur nga Vlora drejt Tiranës, përjashton veten nga listat e PS. Malaj vendos të kandidojë i vetëm në Qarkun e Vlorës. Burime nga PS-ja konfirmojnë se botuesi i “Shekullit”, Koço Kokëdhima është i dyti në listën e kandidatëve për deputetë të PS, në Vlorë. Kurse në listat e AK-së, nuk figuron emri i Myslym Pashaj. Gjatë hartimit të listave të PS, ka pasur nervozime. Burime nga PS-ja bënë të ditur se para përfundimit të përpilimit të listave, Shkëlqim Cani ka bërë sherr me Ardit Kajën, kurse Namik Dokle ka braktisur i nervozuar mbledhjen e kryesisë. Me hartimin e listave të PS-së mësohet se, jashtë mbesin Arben Malaj Arben Isaraj, Albert Caci dhe Marko Bello. Pavarësisht lajmeve të përhapura në media për mundësinë që deputeti socialist Erion Braçe të mos pranonte kandidimin në një qark tjetër dhe jo në Berat, ai ka pranuar të kandidojë në Qarkun e Fierit.

Berisha: Lista jonë e shkëlqyer, Islami e meriton

Gjysmë ore para mbarimit të afatit, Kryeministri Sali Berisha në orët e mbrëmjes deklaroi se, listat e kandidatëve të deputetëve janë të plota dhe gati për KQZ. “Listë fitoreje, listë e shkëlqyer fitoreje. Ju keni qarkulluar gjatë gjithë këtyre ditëve emra dhe kjo është e drejta juaj. E vërteta është se lista shumë shpejt dorëzohet dhe keni gabuar në shumë raste në parashikimet tuaja, por kjo është çështja juaj. I pyetur rreth listave të PS-së, Berisha tha: “Nuk kam asnjë koment të vetëm, se kam qenë i zhytur në një punë intensive të selisë, mos harroni se ne kemi aleatët tanë të vendosur sipas pozicioneve dhe sa i përket palës tjetër, komenti më i mirë është ‘no coment’. Madje, kreu i qeverisë nuk mohoi as përfshirjen e Kastriot Islamit, përkundrazi vlerësoi maksimalisht figurën e ish-deputetit socialist. “Absolutisht e konsideroj një meritim të tij, sepse ai u bë një nga zërat më kredibël, më të besueshëm në mbrojtje të interesit publik për të cilin e përjashtoi dhe kreu i tij.

 Kampi rozë

Ndryshimet e listave minutave të fundit, para mbarimit të afatit të regjistrimit, kanë sjellë surpriza të reja, brenda partive kryesore, ku duket se prapa skenës, është luajtur një skenar disi i ndryshëm nga ai që paraqitej në publik. Trauma e parë në PS ishte largimi i Arben Malajt nga lista rozë dhe dalja e tij, si kandidat i pavarur. Ndërsa mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike u zhvillua në qetësi, në selinë e PS-së situata ka qenë më e tensionuar. Arben Malaj dhe Arben Isaraj e kanë lënë para kohe mbledhjen e Kryesisë. Ndërsa pati tension e debate të ashpra edhe ndërmjet kandidatit për deputet Shkëlqim Cani dhe Ardit Kajës. Ndërkohë që, Arben Isaraj ka braktisur mbledhjen e Kryesisë së PS-së dhe Koço Kokëdhima është caktuar i dyti, në Vlorë. Por nata e djeshme kishte ruajtur surpriza të shumta për të mos i ndërprerë ato deri në sekondat e fundit. Sepse Nano e Malaj kanë deklaruar një konferencë shtypi në orën 12:00 të mesditës. Ndërkohë, që disa minuta më parë Nano kishte deklaruar që PS duhet të bëjë detyrën”. Ndërsa, Malaj u shpreh: “Diktatura po ashpërsohet”. Një ditë më parë, deputeti i PS-së Marko Bello, nëpërmjet Facebook-ut të vet, bëri me dije që nuk do të jetë në listat e PS-së, jo sepse i ka munguar votëbesimi i elektoratit socialist, por, siç u shpreh vetë deputeti Bello, ai nuk përfshihet në listë për arsye të kapriçove të një tekanjozi. Sipas Bellos, Edi Rama po fut në listat e PS-së, nga oxhaku, ata që socialistët i kanë përzënë si të dështuar nga dera. Ndofta kjo shprehje e Bellos do të rikujtohet gjatë. Edhe Eltar Deda, nga Facebook-u i tij, në mënyrë të tërthortë, bëri me dije se kishte mbetur jashtë listave të PS-së, por deklaroi se: “Është dhe mbetet anëtar i PS-së”. Shumë deputetë e kanë mbajtur përbrenda zemërimin, deri në mesnatë me shpresë se ata mund të rifuten në listë, përpara mbarimit të afatit. Por disa minuta pas mesnate të gjithë kërkuan një mikrofon për të shprehur pakënaqësinë e tyre. Nga ana e vet, Namik Dokle pasi ka dështuar në Berat, më në fund ka përfunduar në Durrës. Në mes të këtij konfuzioni, dje u konfirmua emri i Erion Braçes në Fier, duke marrë edhe miratimin e tij. Ai do të jetë i dyti në Fier ndërkohë që, i pari është Gramoz Ruçi.  Ndërkaq, Spartak Braho kandidon në listën e PS-së, duke qenë i 11 në listë, pra në zonën e sigurisë. Një tjetër deputet, Arben Isaraj, u shpreh se ai është dhe do të mbetet në PS, sepse tranzit është kryetari i tanishëm i PS-së, i cili me listat zgjedhore, po bën aventurën politike të radhës, për të plotësuar vetëm ego-t dhe kapriçot e sëmura të tij dhe të klanit të tij”. Sipas tij,  janë përjashtuar nga diskutimi i emrave të kandidatëve të gjitha strukturat e partisë, janë përjashtuar vetë të zgjedhurit, derisa kryetari aventurier i tanishëm i PS-së, po e mbush listën e PS-së me emrat e dështuar të historisë së PS-së, mjafton që këta, ti bëjnë fresk ambicieve të Kryetarit të PS-së”. Një tjetër deputet, i cili nuk donte të identifikohej, pikërisht, duke ushqyer këtë shpresë, për të marrë ndonjë post drejtues në qeverisje, në prononcimin për “Telegraf” evidentoi punën shumë të mirë që arriti të bënte në zonën e tij elektorale, në zgjedhjet e 2009-s, ku nga 1 këshilltar, që kishte, u arrit të fitoheshin shumica e komunave dhe bashkia, për herë të parë. Dhe se, ka shkelur mbi 90 % për qind të territorit të zonës elektorale, dhe ja, kaq papritur, mëson që mbetet jashtë listave. Deputeti i Partisë Socialiste Arben Malaj deklaroi pak minuta pasi doli nga mbledhja e Kryesisë, vendimin e tij për zgjedhjet e 23 Qershorit. “Së pari e mbi të gjitha falënderoj median për mbështetjen që më ka dhënë dhe do të më japë në karrierën time. Falënderoj votuesit që më kanë votuar 16 vite në politikë. Ky nuk është fundi i karrierës sime. Duke pranuar të kandidoj i pavarur besoj se ky do të jetë fundi i periudhës së neodiktatorëve. Vendimi për mua ishte individual i Ramës dhe jam i shqetësuar se PS-ja dështon për të mundur Sali Berishën. E kam ditur që lufta ime për mosndryshimin e Kushtetutës, kur i kërkova Grupit të mos bllokonte Parlamentin, kur kërkova votimin e ligjeve të BE-së, do të paguaja një çmim për këtë. Është çmimi më i vogël që mund të paguajë një politikan si unë”, theksoi Malaj

Kampi blu

Megjithëse në Partinë Demokratike u duk se askush nuk do të kundërshtonte, përsëri pati shumë pakënaqësi. Sidomos për përfshirjen në listën e tretë të ashtuquajturve, “tradhtarë të PS-së” dhe konkretisht Islami, Dogjani dhe Kadeli. Në kampin blu, në fillim u tha se, Kastriot Islami do të ishte i katërti në listën e Tiranës dhe kjo gjë i zhgënjeu disa nga mbështetësit e kësaj selie. Sikur të mos mjaftonte kjo gjë, emri i Kadelit dhe Dogjanit u përmendën për listën e Tiranës, ndërkohë që, Islami u përfol edhe në një post ministror. Nga ana tjetër Eduard Selami është në zonën e sigurisë të listave të Elbasanit, ndërkohë që, Genti Strazimiri kalon nga Tirana në listën e Durrësit. Nga ana e tij, Edi Paloka kalon nga Lezha në Tiranë,

Të pakënaqurit e PD-së.

Pakënaqësi ka patur edhe në kampin blu, kjo edhe për faktin se në listat e PD-së të garojnë edhe kryetarët e disa partive të vogla, si edhe tre ish-deputetë socialistë. Ai që deklaroi publikisht largimin, një ditë më parë ishte anëtari i Këshillit Kombëtar, Besnik Jaku, që akuzoi lidershipin e  PD-së për  mosfunksionim të strukturave drejtuese të partisë, marrjen peng të saj nga një grup i caktuar njerëzish dhe mostransparencë në vendimet politike, duke përfshirë edhe listat e zgjedhësve.

Lista e LSI-së

Luan Rama është i treti në Tiranë dhe Edmond Panariti i dyti në Durrës. Pra, në Tiranë i pari është Ilir Meta, e dyta Klaudia Gjosha, e cila është Kryetare e Gruas së LSI-së, ndërkohë që, Monika Kryemadhi është e para Lezhë. Në Durrës kandidon gjithashtu, edhe ish -deputeti rozë, Agron Duka, i cili aktualisht, është përfshirë në listat e republikanëve. Ndërsa Petrit Vasili është i pari në listën e Fierit dhe Shkëlqim Selami në Vlorë. Në listat e LSI mungon Shezai Rrokaj, i cili është Kryetar i LSI për Tiranën.

Lista e AK-së

Ajo që bie në sy është fakti se, Myslym Pashaj ka mbetur jashtë listave të kandidatëve. Deri tani pritej që ai të ishte i pari në Fier, por nga Aleanca Kuqezi atje është caktuar Altin Dauti. Ndërsa kreu i Aleancës Kuqezi Kreshnik Spahiu është i pari në listën e Tiranës, i ndjekur nga Fatmir Gjuzi dhe Lumturi Ratkoceri, Arben Dervishi, etj.. Nga ana e vet Lisen Bashkurti është i pari në listën e kandidatëve të Durrësit dhe Adriatik Lapaj është i pari në Vlorë, që ndiqet pastaj nga Anila Ahmataj dhe Arjan Zykaj.

Lista e FRD-së

Bamir Topi kreu i FRD-së do të kandidojë i pari në listën e Tiranës, ndërsa Gazmend Oketa i pari në Durrës dhe Sali Shehu i pari në listën e Dibrës. Ndërsa në Vlorë do të kandidojë Daut Gumeni.

 Lista e PS-së

Lista e PS-së për Qarkun e Fierit

 1. Gramoz Ruçi
 2. Erjon Braçe
 3. Eglantina Gjermeni
 4. Ilirjan Celibashi
 5. Armando Subashi
 6. Ervin Koçi
 7. Fatos Klosi
 8. Arjon Muçaj

 Qarku i Elbasanit

 Emri, atësia, mbiemri

 BEN KRISTAQ BLUSHI

DAMIAN LEKË GJIKNURI

EVISKOLË KUSHI

ALFRED BESIM PEZA

TAULANT KASEM BALLA

MUSA REXHEP ULQINI

ARBEN VASIL KAMAMI

ILIR TOMORR BEJTJA

LULJETA  ABEDIN ARAPI

AGIM SALI LEKA

KASTRIOT HASAN GURRA

MEHDI METAN PEPA

ALTIN EMIN AGO

YMER  RAMAZAN TOLA

ROVENA SELIM BEQIRAJ

SOKOL PETRIT SKURA

 

Qarku i Beratit

 FIDEL BAHRI YLLI

ERMONELA KOÇO VALIKAJ (FELAJ)

EDUARD PAJTIM SHALSI

EDUART LAVER BEJKO

ARTAN ADIL LAME

STAVRI SOTIR CECA

ERJON SOKRAT KËRI

ANILA ESTREF AGALLIU

ALMA TOMOR KULE

 Qarku i Dibrës

 SHKELQIM ISLAMCANI

ULSI QERIM MANJA

HASAN MEHMETCENI

ARBEN DILAVER KESHI

ASHIM RAMADAN DOMA

EZMERINA BARDHYL HOXHA

Qarku i Durrësit

BLENDI PULLUMB KLOSI

KLODIANA FATMIR SPAHIU

ILIR HAMID BEQAJ

NAMIK HAMZA DOKLE

GENTIAN KASTRIOT BEJKO

ARTUR XHEK BUSHI

SHKELQIM BESIM TROPLINI

JURGIS SHEFQET ÇYRBJA

SOKOL ISLAM SULA

ARDIAN REXHEP KOKOMANI

GËZIM ADEM AGASI

TAULAND ZEQIR XHERAJ

ERALD AGRON HASANAJ

ESMERALDA MUHAMET SHKJAU

Qarku i Gjirokastrës

 ARBEN NEVRUZ AHMETAJ

ERION LUAN VELIAJ

ANASTAS MIHAL ANGJELI

VLADIMIR LLUKAN KOSTA

DASHAMIR FAIK KAMBERI

 Qarku i Korçës

BASHKIM MUHAMET FINO

ARTA AGIM DADE

OLTA ANXHELO XHAÇKA

ILIRIAN ANESTI PENDAVINJI

ILIR TELHA XHAKOLLI

YLLI MIHALLAQ PETRAJ ZIÇISHTI

ARDIT PETRIKA KONOMI

ARTUR ENVER PORPOLLOGU

ANA SULEJMAN VERUSHI

ADRIATIK FETA BRAÇE

ZAMIRA STAVRI BEQIRAJ (KITA)

ILIR ÇELIK TORRA

NADA PANDO NASTO

Qarku i Kukësit

 VEXHI ADEM MUÇMATAJ

LAVDIM MURAT ELEZI

RAM ZEQIR HOXHAJ

ADEM AHMET LALA

Qarku i Shkodrës

MIMOZA QAZIM HAFIZI

TOMGJEKË DOSHI

PAULIN NIKOLLË STERKAJ

NAMIK SKENDER KOPLIKU

SAIT JAKUP FISHTA

GENTIANKINPALAJ

NIKOLL MARASH DEDA

ROZAFA SHEUQET ZMIJANEJ

MEGI GJON AJTYRESA

DJANA BEKTASH BEJKO

ZEF NIKOLL ÇUNI

PAL PLLUMB LERA

JANKO ANDRO SHELÇAJ

  Qarku i Tiranës

 PANDELI SOTIR MAJKO

SAIMIR BASHKIM TAHIRI

VASILIKA LLAMBI HYSI

DITMIR SULEJMAN BUSHATI

FATMIR SEZAI XHAFAJ

LINDITA LLESH NIKOLLA

BESNIK MITAT BARAJ

XHEMAL MYSLIM QEFALIA

SADRI ISMAIL ABAZI

PARID NEZMICARA

SPARTAK IBRAHIM BRAHO

ARTAN ILIA GAÇI

PJERIN ZEF NDREU

RAKIP BAJRAM SULI

MILENA FATOS HARITO

DASHAMIR MYSLYM PEZA

ENKELEJDA HAMIT SHKRELI

ERVIN ALFRED BUSHATI

BLEDAR MELSED DORACAJ

ALFRED MALIQ DALIPI

SADI MEHDI VORPSI

BLERINA GURI GJYLAMETI

PETRIT SAMI VARGU

ARBEN HASAN SEFERAJ

SHAQIR SADIK  SHEHU

BLENDI SHABAN NALLBANI

ERJETA LULZIM ALHYSA

RODOLF LLAMBI XHILLARI

IBRAHIM MEHMET KALEMI

AFRIM XHEMAL QENDRO

AZBI REXHEP ARAPI

LAVDRIM RRAHMAN SAHITAJ

PETRIT LEK DESKAJ

BESIM RESHIT RUÇI

 Qarku i Vlorës

 EDI KRISTAQ RAMA

VALENTINA ABEDIN LESKAJ

KOÇO THEODHORI KOKËDHIMA

LUIZA MIHAL XHUVANI

FATMIR AVNI TOÇI

ANDREA THEOFAN MARTO

EDMOND DHIMITRAQ LEKA

SHUAIP VELEDIN BEQIRI

MIRA QEMAL SHEHU

SHEME KAMBER LULO

SOKOL MAZE BANA

GENCI SERVET KOJDHELI

NEIME MYSLIM GJIKA

NORETA THANAS KALCUNI

INES KOSTANDIN STASA

 Qarku i Lezhës

MIMI PJETËR KODHELI

ARMANDO NDUE PRENGA

ARBEN NDUE NDOKA

NDREC NDUE DEDAJ

MEJREME IBRAHIM DELISHI

EDUART MARK NDOCAJ

KASTRIOT FILIP PIROLI

MIRELA ZEF NELI (SYKU)

Listat e PD-së

Qarku i Korçës

1. Ridvan Bode
2. Elena Qirici

3. Edmond Spaho
5.. Fatmir Mediu
6. Gjergji Papa
7 Fatbardh Kadilli

 8. Roland Olli

9. Ardian Shkëlqimi

10.  Artan Zaimi

11. Eduard Ypi

Qarku i Elbasanit

1. Arben Imami

2. Eduard Selami

3.Luçiano Boçi
4. Klodiana Cankja

5. Fahri Balliu
6. Ardian Turku
7. Lufter Xhuveli
8. Dashnor Sula
9. Aurel Bylykbashi
9. Sytbi Hida
10. Shefqet Deliallisi

11. Dilo Stafa

Qarku i Shkodrës

1. Jozefina Topalli
2. Edison Bushati

3. Bardh Spahia

4. Nard Ndoka

5. Astrit Bushati

6. Arenca Troshani
7. Benet Beci

8. Gjok Uldedaj

Qarku i Beratit

1. Genc Pollo
2. Astrit Veliaj

3. Ferdinad Pone
3. Lefter Maliqi
4. Arenc Berati
Qarku i Vlorës

1. Astrit Patozi

2. Adrian Kollozi

3. Glori Hysi

4. Leonard Demi

5. Petraq Milo

6. Arta Musaraj

7. Ermal Dobi

8. Kreshnik Çipi

9. Kosta Barka

PDIU

Dashamir Tahiri

Qarku i Tiranës

 • Sali Berisha
 • Majlinda Bregu
 • Halim Kosova
 • Florion Mima
 • Edi Paloka
 • Jorida Tabaku
 • Grida Duma
 • Nard Ndoka
 • Dashamir Shehi
 • Kastriot Islami
 • Asllan Dogjani
 • Visar Zhiti
 • Gert Bogdani
 • Gent Strazimiri
 • Edit Harxhi
 • Ilir Rusmali
 • Keltis Kruja
 • Arta Sakja
 • Luan Skuqi
 • Rajmonda Bulku

Qarku i Fierit

1. Sokol Olldashi

2. Alfred Rrushaj

3. Shpëtim Idrizi

Taulant Bino

4 Visar Zhiti

5. Myslym Murrizi

6 Ibrahim Morina
7. Mesila Doda

8. Fatos Beja

PDIU

Tahir Muhedini

Qarku i Gjirokastrës

1. Genc Ruli
2. Spiro Ksera

 1. Alie Kokalari

Qarku i Durrësit

 

PD-ja
Eduard Halimi

Genc Strazimiri

Igli Cara

Oerd Bylykbashi

Albana Vokshi

Osman Metalla

Vullnet Topalli

Arqile Gorrea

Gjergj Lezhja

Eneida Guria

Ndriçim Babesi

PR-ja

Agron Duka

Qarku i LEZHËS

1. Majlinda Bregu

2. Edi Paloka

3. Gjovalin Kadelli

4. Pal Dajçi

5. Mark Marku

6. Paulina Hoti

Qarku i Dibrës

Sherefedin Shehu,

Rolant Keta

Ekrem Spahia

Bedri Hoxha

LISTA ZYRTARE E LSI


QARKU TIRANE
1. Ilir Meta
2. Klajda Gjosha
3. Luan Rama
4. Ylli Manjani
5. Ardit Çela
6. Endrit Braimllari
7. Kejdi Mehmetaj
8. Viron Bezhani
9. Sokol Dervishaj
10. Brunilda Paskali
11. Dritan Hylli
12. Fatime Goga
13. Luan Sallaku
14. Mirela Meko
15. Rexhep Ballmi
16. Rustem Murati
17. Alma Dyrmishi
18. Edmond Stojku
19. Ilir Dashi
20. Edmond Rrushi
21. Hasan Hoxha
22. Xhavit Halili
23. Malvina Palushi
24. Besnik Hysenbelli
25. Parit Xhihani
26. Eriola Hyseni
27. Eduart Tafaj
28. Redi Berberi
29. Matilda Tyli
30. Maksim Lulo
31. Rigert Xharri
32. Eriona Bixha

QARKU ELBASAN
1. Edmond Haxhinasto
2. Bujar Kllogjri
3. Miranda Rira
4. Shkelqim Elezi
5. Kastriot Belshi
6. Dashamir Xhika
7. Edlira Çekrezi
8. Altin Idrizi
9. Rexhep Biça
10. Florika Tuka
11. Zenun Bullari
12. Rudina Mita
13. Klaudia Krasnika
14. Veiz Boja
15. Behar Almeta
16. Agron Roka

QARKU BERAT
1. Nasip Naço
2. Gledjon Rehovica
3. Selfo Kapllani
4. Silva Caka
5. Lefter Kuqo
6. Valbona Papa
7. Mimoza Veliko
8. Emiljano Kamsi

QARKU VLORË
1. Shkëlqim Selami
2. Flamur Çelaj
3. Katina Gogo
4. Kasëm Cenaj
5. Thodhori Shia
6. Luçiana Koprencka
7. Klajdi Mati
8. Diana Murati
9. Juna Hoxhaj
10. Kamber Zaimaj
11. Apostol Qirko
12. Beqir Kashuri

QARKU SHKODËR
1. Agron Çela
2. Nora Malaj
3. Artan Bushati
4. Sajmira Laçi
5. Ridvan Hebaj
6. Edi Smajlaj
7. Senad Hallunaj
8. Lumturi Hoxha
9. Arjana Vishnja
10. Merita Smajaj
11. Aleksander Shytani

QARKU LEZHË
1.Monika Kryemadhi
2.Petrit Gjoni
3.Gjok Buna
4.Bib Gjomarkaj
5.Edmond Piroli
6.Erisi Zaimi
7.Prenda Sejdia

QARKU KUKËS
1. Apostol Goçi
2. Qemal Elezi
3. Pellumb Bardhoshi
4. Ukë Camaj

QARKU KORÇË
1. Piro Kapurani
2. Mimoza Gusho
3. Arben Malo
4. Petrika Lame
5. Jorida Romaçka
6. Sokol Vako
7. Floalda Strati
8. Pali Kristo
9. Arsidesa Hysi
10. Zamir Demiraj
11. Aferdita Sulejmani
12. Guri Meko

QARKU DIBËR
1. Përparim Spahiu
2. Agim Hysa
3. Lutfije Meta
4. Melaim Damzi
5. Olsa Shatku
6. Agron Daci

QARKU DURRËS
1. Lefter Koka
2. Edmond Panariti
3. Bujar Derveni
4. Kristo Huta
5. Edmond Lala
6. Hysen Llaca
7. Ermion Arapi
8. Silvana Maksuti
9. Hajri Nuhu
10. Ilir Memko
11. Merita Kuçi
12. Klodjana Pashkaj
13. Ermira Koçi

QARKU FIER
1. Petrit Vasili
2. Robert Bitri
3. Ornela Zonja
4. Ardian Alushi
5. Albert Sanxhaku
6. Frederik Çuko
7. Elinor Shani
8. Arben Çuko
9. Agim Rrasa
10. Bardhi Meli
11. Ferdinand Doksani
12. Donika Canaj
13. Majlinda Koçiu
14. Semela Hoxha
15. Besmir Gropa
16. Anilda Aliaj

QARKU GJIROKASTËR
1. Vangjel Tavo
2. Reshat Zika
3. Shpetim Spahiu
4. Zamira Rami
5. Ediola Braha

ALEANCA KUQ E ZI DORËZON LISTËN E KANDIDATEVE
Ora 20:40-
Aleanca Kuq e Zi dorëzoi rreth orës 20:45 në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën e kandidatëve për deputetë. Kryetari Kreshnik Spahiu kryeson listën në Tiranë. Aleanca Kuq e Zi vendosi të garojë e vetme në zgjedhjet e 23 Qershorit.

Qarku Berat

MARGARITA PETRO KOLA

RUHIJE MUHAMED BOBO

ERION LLAMBI MELENGU

ASQERI HYSEN CELA

DRITAN HAJRI SHALLARI

ALTIN AVDYL MALAJ

STILIANO JORGJI BODE

DHIMITRAQ VASIL SINJARI

 Qarku Dibër

NAIM RIZA MUÇA

GERDIAN  NAZMI  BRAHILIKA

MALIQE LUFTI ISKURTI

LAIM FATMIR MANARKOLLI

NEZIR SADIK KETA

DRITA RASIM DISHA

 Qarku Durrës

LISEN ISUF BASHKURTI

REZARTA ISMAIL ELEZI

ARDIAN HASAN NDREU

 ELONA XHAVIT MINA

STEFAN MARTIN Ç ERRI

GEZIM TOMORR HASA

 ILIR VASIL VASILI

SOKRAT MESLIN ALLAMANI

IRENA LYTFI MNALLA

QEMAL SELFO HAXHI

JETMIR MUHARREM HAXHILLARI

JORILDA NIKO MERSIN

KLAUDIO NIKOLLAQ TENGU

Qarku Elbasan

ASLLAN NEBI MUSTA

AIDA MUSTAFA SOKOLI

MYSLIM BARJAM KARRIQI

BEKIM ADEM ADILI

KOCI ASLLAN ZHUPANI

ERVIST ISMAIL RAMA

MONDI MUSA KURTI

ILDA ABEDIN HYSENBELLI

ENVER ISLAM HIDRI

ETLEVA KUJTIM BRAGJECI

GERTIAN BARDHI HARECARI

IVLINA AJET MIZA

GENTIAN STAVRI QOSJA

ORJELA  SAMI SULEJMANI

 Qarku i Fierit

ALTIN BILBIL DAUTI

LULE REFAT CILI

ADRIATIK CAUSH LEKA

ERJON ANASTAS KOTORI

ERMAL SHEMSI SALIAJ

ENEIDA ARIF HOXHA

EVISSABRI HASANBELLI

ILIRAN JONUZ KALEMI

RAJMONDA PETRI CELA

NEXHMIJE ZAGOLL ZYKA

AGIM JASHAR GREMI

ENVER ALI MYFTARI

HAMZA DAUT SHERJA

ALDO DILAVER PEQINI

DHURATA QANI KORRESHI

ERGYS ENVER IBERSHIMI

 Qarku i Gjirokastrës

MUHAREM DALIP GUÇE

ZAÇE KARAFIL ISLAMI

MIMOZA MYRTEZA HODAJ

VIOMENT ISMET KARAGJOZI

ILIA MERTIR PETRO

Qarku i Korçës

 KRISTI LIGOR ANDONI

REDI LLAMBI ORGOCKA

NERTILA STAVRI  SULENJI

JONADER YLLSON AGOLLI

EDISON PETRIT SULENJI

SENTILJANA MYFIT SINO

OLGER SHABAN MANCE

ABIDIN EQEREM MASLLAVICA

EJONA ILIR PAHO

EART TEKI KETI

 GJERGJ PETRAQ JORGAQI

EDMIR BAHRI XHABEU

Qarku i Kukësit

 MISIN REXHEP BRAHA

HALIL HYSEN KAMBERI

JOLANDA ISMAIL SULA

ALFRED ABDULLA ISEBERI

Qarku i Lezhës

JULIAN GJERGJ KOLA

RIVELINO KUJTIM ISMALAJ

MARINELA PJETER PRENDI

JETNOR FERID SHERRI

PAL MARK BIBA

DEDE RROK BUKAQEJA

MARIE PAL SEFGJINI

 

Qarku i Shkodrës

  BLEDAR HAJRULLAH METI

ORMIR RUZHDI BERDICA

 VALBONA ILJAZ SAKEJ

 FRAN NDOC PAJA

GJERGJ KOLE DUSHKJA

KLODJANA SHUAIP BERDICA

SHAQIR RASIM HYSA

 SOKOL LORO NIKOLLA

FLUTURA HAXHI BYTYCI

ALEKSANDER SIMON LULA

FATBARDH AHMET IDRIZI

 Qarku i Vlorës

 ADRIATIK FERMAN LAPAJ

ANILA ESAT AHMATAJ

ARJAN GEZIM ZYKA

ANILA MELAIN HITAJ

FLORIANT VIKTOR MUHO

NAJADA AGIM GJIKSANA

YLLI MYRTEZA HASKA

ULJANOVA AVDUL GJONAJ

PANAJOT PASHO LLOJI

PJERINA THOMA MINGA LAME

KADRI XHELAL SERJANI

ALPIN PELIVAN SKENDAJ

Qarku i Tiranës

 KRESHNIK MEHMET SPAHIU

FATMIR SULEJMAN GJUZI

LUMTURI GANI RATKOCERI

ARBEN ISUF DERVISHI

REDI YLLI RAMAJ

EDMIR BAJRAM DYMLEKU

ALBAN FATOS DACI

ERION THOMA GJERGJI

ASIJE KAMBER KOPRENCKA

AUGENT NOVRUZ XHAFERAJ

ILIR THOMA LAKU

SHKELZEN SADRI NEZAJ

BESNIK HAMIT KOCI

MATILDA FAIKLACI

NURISH ET’HEM KOLA

SENA SEFER TARELLI

INDRIT HAMIT DEDEJ

KLEVIS BESNIK MURATI

HARBI BARDHOSH ALIAJ

JONID YLLI SULA

ATHINA LIO NACI

HYSEN DEMIR HUSHA

OLIANA MAHMUT AJAZI

ONELDA GJERGJI MELE

DALLENDYSHE AHMET MEÇA

BUJAR YLLI DORZI

JULJAN MIHAL TEREZIU

ADRIANO FADIL KADRI

MARINELA MEHDI FECI

SULLTANE RIZA LERA

ROZA NDOC HASA

ALTIN PALI JANO