VOTIMET/ “Drejtoria e Tatimeve urdhër punonjësve të dorëzojnë kartën e identitetit”, Berisha publikon SMS

300
Ish-kryeministri Sali Berisha, dy ditë pas marrëveshjes Rama-Basha, ka vijuar sërish sulmin ndaj pasardhësit të tij politik. Ai ka postuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një mesazh të qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncon Drejtoreshën e Përgjithshme të Tatimeve.

MESAZHI I BERISHËS
Drejtoreshen e Pergjithshme e Tatimeve, kushurire ndrikull Vero, e cila
– urdheron punonjesit te dorezojne
– nr e kartave te identitetit per zgjedhje.
Me poshte keni mesazhin e tij dhe shkresen drejtuar punonjesve per kete qellim. sb

“18/05/2017, 12:47:00: Prsh.Doktor.ja nje urdher qe na erdhi sot nga dr.e pergj.e tat.per nr.e kartave te identitetit per zgjedhjet.kjo eshte forme presioni e paster qe te votojme qelbesirat.flm”