Vizita zyrtare, Meta pret Presidentin e Malit të Zi Filip Vujanoviç

197
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka pritur sot paradite Presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanoviç, i cili i është përgjigjur ftesës së tij.
Pas pritjes ceremoniale dhe bisedimeve mes të dyve, të dy presidentët do të mbajnë një konferencë të përbashkët shtypi për mediat.