VIDEO/ Situatë e nxehtë në Kuvend, mbyllen kamerat por ja çfarë bën Basha e Berisha

144
Seanca e sotme parlamentare u ndërpre dy orë pas nisjes për shkak të acarimit të situatës. Deputetët e opozitës u ngritën më këmbë dhe rrethuan foltoren kur Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i mbylli mikrofonin kreut të PD-së Lulzim Basha, të cilit i kishte mbaruar koha e caktuar.

WhatsApp Image 2018-05-10 at 12.12.04

WhatsApp Image 2018-05-10 at 12.12.02

WhatsApp Image 2018-05-10 at 12.12.00

WhatsApp Image 2018-05-10 at 12.11.51

WhatsApp Image 2018-05-10 at 12.11.47

Kjo gjë nuk iu ka pëlqyer ligjvënësve opozitarë që nuk kanë lejuar vijimin e seancës normale. Pasi Ruçi ka njoftuar ndërprerjen e seancës, janë mbyllur edhe kamerat e televizioneve që transmetonin direkt.

Por duket se kreu i PD-së ka gjetur një zgjidhje, duke hapur transmetimin LIVE nga faqja e tij “Facebook”. Pas tij edhe Berisha ka bërë të njëjtën gjë, duke hyrë në transmetim direkt në të gjitha mediat informative dhe lexuar deklaratat e tyre.

BASHA LIVE

BERISHA LIVE