Protesta, Basha hyn në seli dhe mbledh grupin e PD

118
Opozita shqiptare është organizuar sot për një protestë të fuqishme para parlamentit; kryetari i PD-së Lulzim Basha ka hyrë në selinë e PD rreth orës 8:00 dhe nga burime mediatike mësohet se ka nisur një mbledhje me Grupin Parlamentar të PD-së.
Ndërkohë që protestuesit do të jenë jashtë Kuvendit në orën 9:30, deputetët e PD dhe ata të aleatëve të saj do të hyjnë në Kuvend për të protestuar nga salla plenare.
Kësisoj, pritet një përballje e fortë politike e organizuar dhe e alternuar brenda dhe jashtë Kuvendit njëherësh.