Përgjimet e BILD, reagon Petrit Vasili: Rama të japë dorëheqjen dhe të largohet nga zyra

107

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me përgjimet e publikuara nga BILD. Sipas Vasilit këto përgjime provuan se kryeministri Rama është hajdut ordiner bashkë me të gjithë hajdutët e ministrisë së Brendshme.

“Të japë dorëheqjen dhe të largohet nga zyra menjëherë ! Drejtësia ta ndalojë, ta hetojë dhe ta dënojë, ç’presin më”, shkruan mes të tjerash Vasili.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

Edi Rama e largoi përfundimisht veten !

Provat e BILD shkatërruese !

Kryeministri u provua botërisht si hajdut ordiner votash bashkë me të gjithë hajdutët e ministrisë së Brendshme dhe turli farë zyrtaresh të shtetit dhe horrash e alabakesh !

Të japë dorëhëqjen dhe të largohet nga zyra mënjeherë !

Drejtësia ta ndalojë, ta hetojë dhe ta dënojë, ç’presin më !