Negociatat/ PD publikon video-mesazhin: Edi Rama gënjen shqiptarët

270

Përmes një video mesazhi publikuar në rrjetet sociale, PD akuzon kryeministrin Edi Rama se gënjen shqiptarët duke thënë çdo vit: “Shqipërisë iu hapën negociatat.”

Reagimi vjen pas vendimit të CDU/CSU dhe SPD në Gjermani, e cila vendosi t’i kërkojë qeverisë federale çeljen e negociatave me kushte për Shqipërinë dhe deklaratave të kryeministrit Edi Rama që pasuan këtë vendim.