Meta për humbjen e Shefqet Zymberit: Atdhetar në mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve të shtypur në ish-Jugosllavi

236

Presidenti Meta ka vizituar sot në Gjilan, familjen Zymberi, ku shprehur ngushëllimet e tij për humbjen e jetës së profesorit të nderuar Shefqet Zymberi

‘Vizitova sot në Gjilan familjen Zymberi, për të ndarë dhimbjen dhe shprehur ngushëllimet e sinqerta për ndarjen nga jeta të Shefqet Zymberit, profesorit të nderuar, intelektualit, atdhetarit dhe veprimtarit të spikatur për çështjen kombëtare dhe avancimin e të drejtave të shqiptarëve të shtypur në ish-Jugosllavi’-shkruan Meta.

Vizitova sot në Gjilan familjen Zymberi, për të ndarë dhimbjen dhe shprehur ngushëllimet e sinqerta për ndarjen nga jeta…

Gepostet von Ilir Meta am Mittwoch, 4. Dezember 2019