Hapja e negociatave, Meta pret në takim Christian Danielsson

142
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur në një takim në mesditë, Drejtorin r Përgjithshëm për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit, Christian Danielsson.
Gjatë takimit, Meta dhe Danileson diskutuan për situatën në rajon dhe veçanërisht, momentet ku gjendet Shqipëria. Presidenti evidentoi punën për përrmbushjen e 5 prioriteve kyçe nga Shqipëria për hapjen e negociatave me BE dhe sidomos, nisjen e procesit për Reformën Zgjedhore.