Plane për fundjavën?! Nga pasditja përmirësohet moti, ja kur rikthehen reshjet e shiut

20
Sigal

Deri pasditen e sotme moti do të vijojë me vranësira, ndërsa mbrëmja pritet të sjellë përmirësim të kushteve meteorologjike.

Në një lidhje live sinoptikani i “Meteoalb”, Hakil Osmani tha se e shtuna do të ketë një mot të qëndrueshëm, ndërsa të dielën do të rikthehen reshjet.

“Në zonat malore do të ketë dhe reshje bore. Ndërsa në mbrëmje pritet përmirësim i motit. Të shtunë do të këtë mot të qëndrueshëm dhe të dielën rikthehet shiu. Sa i përket temperaturave të ajrit, këtë javë kanë pësuar ulje. Ditën e sotme temperaturat do të shkojnë deri në 20 gradë celsius, ndërsa nesër do të ketë rritje më shumë”, tha ai.