Emrat e plotë/ Kuvendi miraton komisionet parlamentare nga PS-PD-LSI

139
Në seancën e sotme plenare kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka lexuar emrat e deputetëve të vendosur nga partitë në komisionet parlamentare dhe organet e tjera që do të prezantojnë këtë institucion si brenda ashtu edhe jashtë.
Ndërsa në nisje Ruçi ka lexuar vetëm emrat e PS-së dhe disa nga PD, kanë munguar propozimet e LSI-së. Ai tha se edhe kjo forcë duhet të depozitojë emrat e deputetëve, por ai është ndërprerë nga kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, i cili tha se kjo forcë ka depozituar të gjithë emrat për anëtarë të komisioneve dhe organeve të tjera parlamentare.
“Nëse ju duhet më shumë kohë, mund ta merrni”, i tha Vasili, Ruçit. Më pas kreu i parlamentit i ka dhënë të drejtë Vasilit, duke shtuar se bëhej fjalë për një gabim nga ana e sekretarisë.
Komisioni i ligjeve
Bashkim Fino,
Ermonela Felaj
Saimir Tahiri
Adnor Shametaj
Alket Hyseni
Oerd Bylykbashi
Enkelejd Alibeaj,
Eduard Halimi
Edmond Haxhinasto
Fatmir Mediu
DELEGACIONI NË ORGANIZATAT KOMBËTARE
Komiteti për Stabilizim Asociimin
Taulant Balla Bashkëkryetar
Elisa Spiropali anëtare
Anastas Angjeli anëtar
Fatmir Velaj anëtar
Eduard Shalsi anëtar
Saimir Tahiri anëtar
Ky komitet me 14 anëtarë
Asambleja parlamentare e OSBE
Bledar Cuçi PS
Elona Hoxha PD
Asambleja parlamentare e NATO-s
Mimi Kodheli kryetare,
Xhemal Qefalia Anëtar
Asambleja parlamentare e KiE
Ervin Bushati Kryetar
Klotilda Ferhati anëtari
Zëvendësuese Almira Gjonbulla
Zëvendëskryetar të Kuvendit
Vasilika Hysi nga PS
Edi Paloka nga PD
Sekretar të Sekretariateve,
Anastas Angjeli dhe Edmond Spaho
Sekretariati i Kuvendit për buxhetin
Evis Kushi anëtare,
Blerina Gjylameti anëtare
Gledion Rehovica
Sekretariati për Marrëdhëniet me jashtë
Elona Gjerbea
Aldo Bumçi
Komisoni për Çështjen ligjore
Ulsi Manaj kryetar,
Eduar Halmi zv/kryetar
Komisoni për Politikën e Jashtëm
Mimi Kodheli kryetare,
Klajda Gjosha zv.kryetare,
Elona Gjebrea sekretare
Komisioni për sigurinë Kombëtare
Ermonela Felaj kryetare,
Flamur Noka zv/kryetar,
Pjerin ndreu Zv/kryetar
Komisioni për Edukimin dhe mjeteve për informimin
Albana Voshi kryetare,
Milva Ekonomi zv.kryetare,
Fidel Ylli sekretar
Komisioni për Veprimtarinë prodhuese
Eduard Shalsi kryetar
Komisioni i Shëndetësisë
Petrit Vasili, kryetar
Komisioni i Integrimit
Genc Pollo, kryetar
Komisioni i Ekonomisë
Erion Braçe