‘Ça Rilindje o derman?’/ Rama, komentuesit: Kalo nga çadra, se aty ka filma

225
Vizita e kryeministrit Edi Rama në spitalin “Shefqet Ndroqi” është bërë objekt debatesh dhe replikash mes kreut të qeverisë dhe komentuesve në ‘Facebook’. Një qytetar i kujton Ramës Rilindjen, ndërsa shprehet se për 4 vite me radhë ai nuk ka bërë asgjë.
Ndërkohë, kryeministri me ironi i sugjeron komentuesit që të shkojë tek çadra e PD-së dhe të shoh filma. Ndërkaq një tjetër thekson se shpreson që mos të merret mësysh askush, pasi në këtë spital vdes.
“Daniel, mos vafsh kurre atje se po vajte do ta kuptosh sa gabim qe flet ”, thekson Rama.