HBO konfirmoi, nuk do të ketë vazhdim të ‘Game of Thrones’

258

Nëse keni shpresuar se pas përfundimit të “Game of Thrones”, ku me episodin e fundit shumë fansa nuk janë ndarë të kënaqur, do të ekziston një vazhdim i serisë, kjo gjë u mohua nga televizioni kabllor amerikan, HBO.

Presidenti i kësaj të fundit, Casey Bloys tha në një intervistë për “The Hollywood Reporter” se nuk do të ketë asnjë vazhdim të historisë rreth “Game of Thrones”.

Seria e famshme televizive, bazuar në librin e George R. R.R. Martin dhe idrejtuar nga regjisorët, David Benioff dhe D. B. Weiss, ka përfunduar javën e kaluar, duke lënë shumë fansa të pakënaqur.

Për shumë njerëz që duan më shumë dhe shpresojnë për çdo vazhdim të tregimit, Bloys ka shuar ëndrrat e të gjithëve.

“Benioff dhe Weiss shumë kohë më parë e kishin marrë këtë vendim dhe gjithçka po shkon siç është planifikuar”, tha Bloys.

Kur u pyetur nëse ka ndonjë mundësi që të paktën figura Arye Stark dhe udhëtimi i saj drejt perëndimit të Westeros të kenë një vazhdim, Bloys ishte e qartë “Jo, jo, jo unë nuk dua që personazhet e mira të kësaj bote t’i dërgoj një botë tjetër, të cilën dikush tjetër do ta krijojë. Dua që kjo të mbetet një copë artistike që ata kanë”.

Megjithatë, vetëm për shkak se historia për vazhdim është përjashtuar, nuk duhet të nënkuptojë se fansat nuk do të kenë vazhdime të “Game of Thrones”.

Bloys thotë se ekzistojnë edhe tri projekte të tjera, ku tifozët do të marrin tri pikëpamje më shumë nga bota e Martinit.

Image