Dashi
Ngazëllohuni sa më shumë dhe do të keni energji shtesë. Edhe pse paratë do ju dalin nga duart lehtësisht, yjet do ju sjellin sërish para në llogarinë tuaj. Mos kini frikë të thoni atë që mendoni.

Demi
Shanset për t’u shëruar nga sëmundjet janë të larta sot për shenjën tuaj. Vështirësitë financiare duket se do të kapërcehen, pasi prindërit tuaj ju japin shumë mbështetje. Një ditë e favorshme për çështjet ligjore.

Binjakët
Shmangni çdo investim afatgjatë dhe përpiquni të dilni jashtë dhe të kaloni momente të këndshme me mikun tuaj më të mirë. Një mik mund të kërkojë këshillën tuaj për të zgjidhur problemet e tij personale. Udhëtimet do të ishin të dobishme, por pa shpenzuar shumë.

Gaforrja
Bëni shumë kujdes me shëndetin tuaj, sidomos për personat me probleme tensioni. Pozicioni i parave do të përmirësohet më vonë gjatë ditës. Sot njerëzit do t’ju bëjnë komplimente, të cilat ju keni dashur gjithmonë t’i dëgjoni. Një shëtitje buzë detit do ju bënte mirë.

Luani
Mos merrni vendime të nxituara, veçanërisht kur bisedoni për marrëveshjet kryesore financiare. Marrëdhënia juaj dashurore mund të mos jetë në formën më të mirë për shkak të mungesës së kohës. Mos e merrni dashurinë si të mirëqenë, por investoni më shumë kohë ndaj partnerit.

Virgjëresha
Shëndeti juaj ka nevojë për kujdes. Është parashikuar rritje e të ardhurave nga investimet e kaluara. Situata juaj romantike mund të jetë në gjendje të vështirë sot. Kontrolloni sjelljen e nxituar, pasi ajo mund të shkatërrojë një miqësi të mirë. Edhe lidhja juaj emocionale me bashkëshortin tënd mund të mos jetë në formën e duhur.

Peshorja
Gjatë kësaj dite do të jeni në gjendje të relaksoheni. Një projekt i rëndësishëm do të ndalet për shkak të pozicionit të zymtë financiar. Ditë e shkëlqyer për marrëdhëniet me miqtë. Sot, do të riktheheni në adoleshencën tuaj.

Akrepi
Aktivitetet me miqtë do të jenë të këndshme, por përpiquni të bëni kujdes me paratë. Lidhja romantike mund të jetë pak e vështirë. Çështjet e taksave dhe sigurimeve do të duhet të kenë një vëmendje më të madhe.

Shigjetari
Çështjet e brendshme mund t’ju shkaktojnë shqetësim. Investimet janë të rekomanduara, por kërkoni këshilla të përshtatshme. Bashkëshortja do të ndihmonte në ndryshimin e jetës suaj. Nivelet e energjisë do të jenë të larta sot.

Bricjapi
Mundohuni të mbani nën kontroll emocionet. Mos e humbni kohën në gjetjen e fajit nëse lidhja juaj nuk po funksionon. Nuk është diçka e keqe të ëndërrosh për sukses, por kalimi i kohës së çmuar vetëm nuk është një ide e mirë.

Ujori
Ditë e mirë e mbushur me lumturi. Investimet e zgjuara do të bëjnë që të merrni shumë fitime. Një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Po nuk treguat kujdes, mund të humbasësh dashurinë e vërtetë në jetën tënde.

Peshqit
Mos e humbni qetësinë në asnjë mënyrë, sepse ajo do të shkaktojë disa krisje të përhershme në familje. Një shtëpi e ndarë nuk mund të qëndrojë. Problemet financiare do të lehtësohen me ndihmën e miqve tuaj. Ju do të zgjeroni bazën e miqve dhe të të njohurve.