Shkodër, zbulohet laborator tritoli, bllokohen 200 kallëpe

106

 Një laborator ku përgatitej dhe përpunohej tritoli është zbuluar në një banesë në Malësinë e Madhe. Policia sekuestroi pajisjen që përdorej për përpunimin e tritolit. Policia thotë se janë sekuestruar edhe 200 kallëpe tritoli, janë sekuestruar edhe 30 granata, 3 automatikë, 200 m fitil, 50 detonatorë Një person është arrestuar, disa të tjerë po merren në pyetje