Mëngjes tragjik/ Përplasje vdekjeprurëse e 3 makinave në aksin Fier – Lushnje, humb jetën 18-vjeçari

272

Një përplasje vdekjeprurëse ka ndodhur mëngjesin e sotëm tek Kryqëzimi i Shoferit në aksin Fier-Lushnje.

Tre makina janë përplasur me njera-tjetrën dhe si pasojë, një 18-vjeçar me emrin Klodian Sharka ka humbur jetën. Klodian Sharka ndodhej pasagjer në makinën që u përplas dy herë, e cila drejtohej nga M.SH. 22 vjeç.

Makina ‘Benz”  e M.Sh. u përplas herën e parë me makinën e B.SH.31 vjeç dhe herën e dytë, me një mjet tjetër, të G.Q.

Edhe shoferët e dy mjeteve janë plagosur

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes