Dhunon ish-të dashurën, fieraku e pëson keq

12
Dhuna ndaj ish-të dashurës i ka kushtuar shumë një të riu nga Fieri.
Ajo e ka denoncuar në polici pasi pretendon se është dhunuar nga 23-vjeçari, ndera ka merre edhe urdhër mbrojtjen.
Ngjarja 
22 vjeçarja me iniciale K.B eshte marre ne mbrojtje ndersa ka kallezuar ne polici edhe ish te dashurin. Padia është bërë pasi pasi dyshohet se ish i dashuri i shtetases së mësipërme, A.M, 23 vjeç, banues në Fier, i pa-punë, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj. Materialet iu referuan në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.