Asgjësohen në Lezhë 3 mijë rrënjë kanabis sativa

174
Sipas policisë dorga është gjetur gjatë kontrollit të ushtruar në një zonë të pyllëzuar në fshatin Ungrej në Lezhë. Në këtë zonë u konstatua një serë e improvizuar ku ndodheshin 3000 (tre mijë) bimë të dyshuara narkotike të llojit Cannabis Sattiva. Gjatësia e drogës arrinte në lartësi 5-7 cm të kultivuara në gota(tasa) plastike. Bimët narkotike u asgjësuan me anë të djegies dhe punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 284 i Kodit Penal.