Aksident me dy të plagosur rëndë në Maliq, dërgohen në Tiranë

95
Dy persona kanë mbetur të plagosur gjatë një aksidenti rrugor në Maliq.
Ngjarja është regjistruar rreth orës 16:20 të pasdites, ku shtetasi Anxhelo Anelli rreth 20 vjeç, banues në Libonik, duke drejtuar një mjet tip motorr ka aksidentuar shtetasen V.D , rreth 50 vjeç banuese në Maliq.
Si pasojë e përplasjes të dy shettasit kanë mbetur të plagosur. Fillimisht ata kanë marrë ndihmën e parë mjekësore në spitalin rajonal të Korçës dhe më pas janë dërguar drejt Tiranës për mjekim të specializuar.
Sipas bluve gjendja e tyre shëndetësore është e rëndë, ndërkohë grupi hetimor po heton për zbardhjen e plotën të aksidentit.